Polski filtr reklam do Adblock Plus

Uwaga: filtr nie jest aktualny! Obecnie prace nad filtrem nie są już prowadzone.
Z obecnego zestawu można w dalszym ciągu korzystać, jednak zalecam skorzystanie z bardziej aktualnych narzędzi: sprawdź!


Na tej stronie znajdziesz polski filtr reklam do narzędzia Adblock Plus. Adblock Plus jest rozszerzeniem (dodatkiem) do przeglądarek internetowych (i nie tylko) blokującym określone elementy (np. grafiki, animacje flash), których zazwyczaj nie chcemy oglądać. Najpopularniejszym zastosowaniem Adblock jest blokowanie wszechobecnych i natrętnych reklam, choć można go użyć do zablokowania dowolnych elementów strony www.

Prezentowany tu zestaw filtrów powstał z myślą o polskich użytkownikach internetu. Zawiera listę elementów reklamowych, takich jak bannery czy animacje flash, najczęściej używanych na polskich stronach www. Aby z niego skorzystać musisz zainstalować Adblock Plus, a następnie dodać subskrypcje filtrów, klikając w poniższy link - dzięki tej opcji masz pewność, że posiadasz zawsze najbardziej aktualny zestaw filtrów (Adblock sam będzie pobierał najnowszą wersję, gdy tylko się ukaże):

Oprócz polskiego zestawu filtrów możesz użyć również EasyList (subskrybuj) który zajmie się reklamami na angielskojęzycznych stronach. Prezentowany tu zestaw filtrów rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL.Zestaw filtrów został ostatnio zmodyfikowany: 10.12.2011, 23:35.
Aktualna wersja zestawu filtrów to: 1.86 - sprawdź zmiany.

kontakt
© Krzysztof Niecko 2006-2024
Ostatnie zmiany: 13:14, 02.05.2016